?roda, 25 Listopada, 05:06 | Dziś imieniny obchodzą: Erazma i Katarzyny strona główna

be'leco - moje książki - klasyka obca 
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow

Legendarne dzieło pisane bez nadziei na publikację i niegdyś cenzurowane, stało się znane na całym świecie, a jego popularność zwiększyły liczne adaptacje teatralne i filmowe, spektakle operowe i utwory muzyczne. Ta powieść o dobru i złu, (...)
więcej
Ostatnia bitwa templariusza
Arturo Perez - Reverte

Czy stary, barokowy kościółek w Sewilli może zabijać? Jeśli nie, to czy haker, który włamał się do osobistego komputera Jana Pawła II, po prostu kłamie? A jeśli tak, to jak Kościół poradzi sobie ze świątynią - (...)
więcej
O miłości i innych demonach
Gabriel Garcia Marquez

W czasie burzenia dwustuletnich krypt w dawnym klasztorze, z jednej z nisz wypływa ogromna kaskada miedzianych, wyglądających jak żywe włosów... Za zagadką kryje się historia niemożliwej miłości pięknowłsej i opętanej Siervy Marii i egzorcysty Cayetana Delaury. (...)
więcej
Przygody Tomka Sawyera
Mark Twain

Bystry, przedsiębiorczy urwis, Tomek, mieszka w małym miasteczku nad Missisipi i robi wszystko, żeby się nie nudzić - przez co niejednokrotnie wpada w kłopoty, ale także trafia na ślad pewnej tajemnicy, z którą związana jest ponura (...)
więcej
Pollyanna
Eleanor H. Porter

Radosne i mniej radosne przygody małej dziewczynki, która po stracie rodziców dostaje się pod opiekę bogatej ciotki, surowej i chłodnej starej panny. Po paru miesiącach pobytu u ciotki Pollyannę zna i kocha całe miasteczko. Wszyscy bowiem (...)
więcej
Mały Książę
Antoine de Saint-Exupery

Najpiękniejsza poetycka opowieść o poszukiwaniu przyjaźni bliska jest sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.
więcej
Folwark zwierzęcy
George Orwell

Lektura dla licealistów. Wizja rewolucji, która przeradza się w nowy ład totalitarny, podtrzymywany przez folwarczne świnie nękające inne zwierzęta.
więcej
Germinal
Emil Zola

Studium życia górników w małym miasteczku w północnej Francji, w czasach kryzysu ekonomicznego. Przedwcześnie dojrzałe anemiczne dzieci, dziewczynki życjące z prostytucji, umierający na pylicę górnicy, rodziny oszukujące głód gotowanymi liścmi mlecza... to bohaterowie powieści Zoli. (...)
więcej
Gra w klasy
Julio Cortazar

Najsłynniejsza z książek Cortazara, wydana w Polsce w 1968 roku, niemal od razu stała się powieścią kultową. Wszystkie jej egzemplarze były "zaczytane", a wznowienie od razu znikały z półek. Potem nastąpiła wieloletnia przerwa, całe jedno pokolenie (...)
więcej
Cierpienia młodego Wertera
Johann Wolfgang Goethe

Oparta na motywach autobiograficznych powieść o młodym Werterze, który stał się prototypem bohatera romantycznego i wzorcem przeżywania miłości romantycznej. Powieść stała się największym wydarzeniem wydawniczym swoich czasów, wywołując wśród młodych istną "gorączkę werterowską".
więcej

« Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna »

Pokaż wszystkie | Strona 1 z 10

kontakt | informacje dodatkowe | złoto | Copyright by Beleco 2010 | Design by Otwarte